8 listopada 2019

Mail nr 1 - Agnieszka

Dziś zaczynamy nowy cykl na blogu, czyli pytania-odpowiedzi z Waszych maili (publikowanych oczywiście za zgodą autorek). Oto wiadomość, którą otrzymałam od Agnieszki. Problemy z „wiecznym” odchudzaniem, trudności z wprowadzeniem mojej wersji diety niskowęglowodanowej w życie oraz ogromna chęć zmian - takich maili dostaję od Was najwięcej, dlatego zdecydowałam się wybrać jeden z nich jako pierwszy. Poniżej treść wiadomości (zachowana oryginalna pisownia), a w następnej notce moja odpowiedź:

„Cześć Justyno,
na wstępie dziękuję Ci za prowadzenie tak rzetelnego bloga, bardzo dużo wartościowych informacji. Czytam Cię od dawna i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Twojej sylwetki i tego jak ślicznie wyglądasz. Ja przeszłam już chyba wszystko, ale wciąż nie podobam się sobie. Pewnie nie będę oryginalna, bo zaczynałam od low fat, głodówki potem coś ala paleo, przez pół roku weganizm… niektóre robiłam kilka razy oczywiście na zniane z jedzeniem wszystkiego... na low carb konkretnie takiej jak Twoja nie byłam stąd moje zainteresowanie. Mam 30 lat obecnie ważę 72 kilo wzrost 169, mam masywną budowę ciała jestem endomorfikiem szybko przybieram na wadze pomimo diety i ćwiczeń. Odchudzam się od liceum wtedy ważyłam prawie 100 kilo, od tego czasu dużo się namęczyłam, ale wciąż nie jest dobrze… Ćwiczę siłowo 2 razy w tygodniu pozostałe dni rowerek ok. pół h tak jak radziłaś przy telewizorze, bo więcej czasu nie mam. Mam pracę siedzącą krótkie przerwy przez to mało jem w cgu dnia i niestety nadrabiam wieczorem. Staram się jeść zdrowo, ale waga od dawna stoi w miejscu... Chcę przejść na Twoją dietę, bo to co piszesz do mnie przemawia, nie dieta a sposób żywenia na lata.. Moja prośba dotyczy pomocy w rozłożeniu makroskładników węgle do 70 g to wiem, ale co z białkiem i tłuszczem konkretnie? na smak, ale ile maksymalnie żeby tracic na wadze? I co jeśli danego dnia nie dobije do 70 g węgli? Podbijać następnego czy obserwować co się dzieje? 
Pewnie moje pytania są głupie, ale bardzo dla mnie ważne jako że raczkuję w tym temacie. Mam nadzieję, ze mi odpiszesz, z góry dziękuję za wszelkie sugestie!!

Pozdrawiam Cię serdecznie
Agnieszka”

Szukaj

POLECANY POST

Co robić, aby schudnąć? - 12 kroków na cały 2018 rok

Chcesz wziąć się w garść i w końcu zająć się swoją sylwetką, ale nie wiesz co robić i od czego w ogóle zacząć? - Jeśli tak, to mam coś, co ...