24 kwietnia 2020

Mail nr 7 - Magda Opania

Teraz mail (opublikowany za zgodą autorki) z zupełnie innej beczki, a mianowicie od czytelniczki, która waży za mało, a mimo to ma w ciele za dużo tkanki tłuszczowej. Dodatkowo niedobór tkanki mięśniowej oraz problemy z poziomem glukozy – oto  dolegliwości Magdy Opani. Poniżej treść wiadomości (zachowana oryginalna pisownia), a w następnej notce moja odpowiedź:

„Cześć Justyna, przeczytałam Twojego bloga: bomba! Czegoś takiego szukałam! Pozwól, że opisze Ci moją sytuację:
mam 24 lata, 163 cm wzrostu, waże 47 kg. Wszyscy mówią, że dobrze wyglądam, ale mnie kompletnie nie podoba się kondycja mojego ciała, szczególnie brzuch jest dosyć miękki i nieatrakcyjny, kiedyś robiłam na niego dziennie 200 brzuszków i nawet nieco się poprawił, ale to i tak nie było to. Jakiś czas temu na festynie zrobiłam analizę składu ciała i dietetyczka powiedziała mi, że mam za małą masę mięśniową, a  za dużo tłuszczu (prawie 32%). ! Zawsze czułam się otłuszczona, ale byłam zdziwiona że jest tak źle! Zaczęłam czytać i natrafiłam na Twoją stronę, muszę to napisać, spadłaś mi jak z nieba! Podziwiam Twoją sylwetkę i wyniki, marzą mi się takie liczby! Powiem Ci,że często dziewczyny na innych blogach są niby szczupłe, ale jakieś takie miejscami nie za bardzo, niby fit ale nie do konca, szczególnie w okolicach bioder i brzucha, tak właśnie jak u mnie. U cb magia !
Moje pytanie- nie chcę chudnąć, moja waga jest wporządku (diet. mówi, że za mała, ale mi pasuje) lecz zamienić tk tłuszczową na mięśniową, jak to widzisz czy na tej diecie uda mi się to? Dodam, że niedawno zaczęłam mieć problemy z poziomem glukozy i boję się eksperymentować (do tej pory jadłam wszystko), choć to co piszesz brzmi sensownie. Z natury jestem jednak osobą wątpiącą, więc wolę spytać :) 

Byłabym Ci baardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Magda Opania

PS. Obejrzałam też dr. Ellisa na youtub - super!”

Szukaj

POLECANY POST

Co robić, aby schudnąć? - 12 kroków na cały 2018 rok

Chcesz wziąć się w garść i w końcu zająć się swoją sylwetką, ale nie wiesz co robić i od czego w ogóle zacząć? - Jeśli tak, to mam coś, co ...