17 lipca 2020

Mail nr 10 - Basia

A dziś zapraszam do przeczytania bardzo pozytywnego maila od Basi (opublikowanego za zgodą autorki), która stosuje się do moich rad (odnośnie diety i ćwiczeń) już 8 miesięcy. Ile schudła, jak zmieniła się jej sylwetka, jakie odniosła korzyści zdrowotne i czy ma jakieś problemy? - O tym poniżej (zachowana oryginalna pisownia), a w następnej notce moja odpowiedź:

„Cześć:)
Bardzo bardzo Ci dziękuję, zainspirowałaś mnie do zmiany odżywiania i ruchu. Jestem na Twojej diecie ponad 8 miesięcy i powiem Ci, że jestem zachwycona! Od maja do dziś schudłam 12 kg, jeszcze 4-5 mi zostało he he ale dam radę. Kiedyś niby zdrowo się odżywiałam- owsianki, pełne ziarna, warzywa, owoce a mimo to dopadła mnie hipoglikemia. Ciągle czułam się nadal głodna po jedzeniu i totalnie ospała. Poza tymczasem byłam nerwowa i zła bez powodu. Teraz czuję spokój, jest siła. Robiłam sobie niedawno badania i wyniki mam dobre. I najważniejsze- musze się pochwalić, że od początku lchf mam regularne miesiączki!!! Plusow jest ogrom, czuje się lekko (!!!:)) poprawila mi się skora, mam gładką cere i w końcu nie wypadają mi wlosy, a wcześniej zawsze były dosłownie wszędzie! Więcej mięśni mi się tez zrobiło i ciało jest bardziej „zbite”. Ćwiczę 4 razy w tygodniu głównie aerobik w domu plus raz siłownia, co nie sądziłam, że to powiem: sprawia mi przyjemność! a i widze, że z każdym dniem jest coraz lepiej:)

Jedyny „problem” - na początku jedzenia byłam na językach, rodzina gadała że jem samo mięso, nie chcę owoców itd. Troche mnie to deprymowało i męczyło ciągłe tłumaczenie, że tak się lepiej czuje, a teraz znalazłam na to sposób (dzięki Twoim radom w artykule o świętach): nikomu nie mówię jak jem, a jak mnie częstują, to mówie, że nie lubie. Nie tęsknię już prawie za ciastami (kiedyś wcinałam je nałogowo), noo może trochę czasem się skuszę na mały kawałek ale w ramach ustalonych 60 g węgli, chlebem i makaronem. Warzyw jem już dosyć mało, ale też nie potrafię sobie całkiem odmówić, szczególnie pomidorów i pieczarek do omletu.  Jest pięknie, dziękuję dziękuje raz jeszcze taki „system” to mi pasuje:)

To tyle z mojej strony, ja jadę dalej, może Ci to w czymś pomoże:) Jeśli chcesz, odezwę sie jeszcze za jakiś czas, może dojdzie coś nowego:)

Pozdrawiam gorąco,
Basia”