11 września 2020

Mail nr 12 - Bożena Mazur

Dziś mail od czytelniczki (opublikowany za zgodą autorki), której członek rodziny dzięki diecie ketogenicznej odstawił częściowo leki na padaczkę oraz schudł. Czy taki sposób żywienia jest odpowiedni dla osoby zdrowej, jeśli chce tylko (lub aż!) schudnąć, a także co z jedzeniem warzyw i owoców? - Oto niektóre z pytań pani Bożeny Mazur. Poniżej treść wiadomości (zachowana oryginalna pisownia), a w następnej notce moja odpowiedź:

„Dzień dobry,

piszę do Pani, ponieważ chciałabym zapytać o kilka istotnych dla mnie kwestii. Nazywam się Bożena Mazur, mam 41 lat i od kilku lat odchudzam się bez większych rezultatów. Mam 160 cm wzrostu, ważę 82 kg, jestem zdecydowanie typem gruszki niestety. Natrafiłam na Pani stronę przypadkiem (szukałam informacji o cukrze w koniaku ha!) i bardzo zaintersował mnie Pani sposób żywienia. Mój szwagier jest na diecie ketogenicznej ze względów zdrowotnych (padaczka), schudł przy okazji i teraz do mnie dotarło, że może to coś dla mnie, chociaż (odpukać!) na nic nie choruję. Wiem, że lekarze przestrzegają przed tego typu żywieniem na dłuższą metę, ale on ją stosuje już ponad rok (zrobiłam wywiad przed napisaniem do Pani!), odstawił częściowo leki i jest bardzo zadowolony, więc nie rozumiem, o co tu chodzi (lekarzom).

Chciałabym zapytać, czy ta dieta jest odpowiednia dla mnie, osoby zdrowej, skoro chcę tylko schudnąć? Poza tym, czy mogę przejść na nią z dnia na dzień, czy lepiej wprowadzić pewien okres przystosowawczy oraz jak ma się sprawa jedzenia warzyw i owoców, które lubię?

Myślę o takim jedzeniu (bardzo proszę o zweryfikowanie):

- śniadanie: kawałek mięsa (np. parówki, pasztet, kiełbasa, boczek) z żółtkownicą plus warzywa pomidor, ogórek

- obiad: też mięso - gulasz, bitki, schabowy itp. plus jeden ziemniak i surówka

- kolacja: serek z owocami lub bita śmietana.

Co Pani na to? 


Proszę o informację jeśli konieczna będzie opłata za odpowiedź.


Pozdrawiam

BM"

Szukaj

POLECANY POST

Co robić, aby schudnąć? - 12 kroków na cały 2018 rok

Chcesz wziąć się w garść i w końcu zająć się swoją sylwetką, ale nie wiesz co robić i od czego w ogóle zacząć? - Jeśli tak, to mam coś, co ...